Porady lekarskie

Porady lekarskie

Wiele osób staje przed dylematem dotyczącym pielęgnacji cery trądzikowej. To dość kłopotliwe, ponieważ trądzik jest bardzo ciężki do leczenia. Należy mieć na uwadze, że są sytuacje, w których leczenie trądziku jest możliwe wyłącznie przy pomocy lekarza. Dzieje się tak, dlatego, że wiele ognisk trądzikowych ma podłoże wewnątrz skóry i w tym celu należy zacząć leczenie poczynając od leków, które załagodzą zewnętrzne zmiany. Oczywiście w tej kwestii lekarze muszą dopasować leczenie, ponieważ jest to antybiotyk, który będzie eliminował stan zapalny.

Warto wiedzieć, że leki muszą być dobrane bardzo skrupulatne, ponieważ jest to antybiotyk, który może być szkodliwy dla innych schorzeń danej osoby. Nie można też go stosować w nieskończoność, ponieważ jest on dość mocny. Taka kuracja musi być odpowiednio kierowana i musi trwać stosunkowo krótko. Jeśli podczas kuracji były efekty, zaś zaraz po odstawieniu pojawiają się znowu krosty, wówczas lekarz dobiera inne leki, ponieważ antybiotyk nie może być stosowany ciągle, zaś leczenie bardzo często jest dostosowywane do potrzeb skóry i nieraz trwa bardzo długo.

Dla kobiet doskonałym rozwiązaniem w leczeniu są środki antykoncepcyjne, ponieważ one najszybciej będą działały. Dzieje się tak, dlatego, że trądzik to bardzo często wina rozchwianych hormonów w tym niedoboru androgenów, czyli hormonów męskich.

Artykuł dzięki: