leczenie tradziku dermatolog warszawa

leczenie tradziku dermatolog warszawa

Dlaczego Języki Die

Martwe lub umierające języki świata

"Jak wszystkie języki są tam w świecie?" Oraz odpowiedź na to pytanie będzie zależała w dużej mierze od kiedy pada pytanie. Widać, liczba języków świata jest płynem, zmieniając rzeczą. Nie dalej jak dwa lata temu, liczba języków na świecie, został wprowadzony w 6912, ale z niejasnych dziesiątki języków należących do reklamy starzenie użycia niemal co miesiąc, a teraz nawet ta liczba jest pod znakiem zapytania.geotechnika śląsk Ponad 517 języki są obecnie na liście "zagrożonych" lub umierającego "języków. Coraz języka angielskiego jako języka obcego poszerza swoje wpływy, jak na całym świecie lingua franca. To, między innymi, ma wpływ na przetrwanie regionalnie lub lokalnie na bazie rdzennych języków na całym świecie. Setki kulturowo bogatych, etnicznej i historycznie znaczących języki giną i to nie tylko ze względu na proliferację z języka angielskiego jako języka obcego. Ale dlaczego w językach umrzeć?

Dlaczego Języki Die

Istnieje kilka powodów, dla ostatecznego zaniku języka. Krótko potem, spójrzmy na niektóre z nich.

Brak rodzimymi

Ponieważ liczba osób mówiących językiem słabnie, język staje się coraz bardziej zagrożone do punktu wyginięciem. Dziadkowie używać języka, jak Eyak, na przykład, z ich dorosłych dzieci. Dzieci dorosły, teraz sami rodzice, mogą posługiwać się językiem mało, jeśli w ogóle się z własnymi dziećmi, preferując stosowanie innego lingua franca. Wreszcie najmłodsza generacja porzuca język całości, nigdy nie dowie się, czy oddala, aby szukać szczęścia gdzie indziej, w miejscu, język nie jest znane i używane. Z tego ostatniego pokolenia, języka końcu umiera.

Brak formy pisemnej

Wiele języków istniała tylko w mowie, tradycyjnej formie, przechodząc w dół zwyczajów, tradycji i elementy języka wyłącznie poprzez "Grioci", historyków i opowiadaczy.
Artykuł dzięki: biuro rachunkowe wrocław